Význam zahradní závěsné houpačky pro děti

Význam zahradní závěsné houpačky pro děti

Proč se děti rády houpou v podstatě na čemkoli? Na toto téma byla napsána spousta článků. Tuto otázku si kladli a stále kladou i vědci a stala se tématem mnohých výzkumných prací.
šťastné dítě v houpačce
Aktivita tohoto typu je pro děti přínosnou z mnoha důvodů. Dítě při ní posiluje různé svalové skupiny a učí se držet rovnováhu. Ač se to nám dospělým nezdá, při houpání jsou aktivovány a rozvíjeny různé části mozku. Zlepšuje se jemná i hrubá motorika a prostorová orientace. Jemné rytmické houpání má uklidňující účinky, které dokážou vést až k usnutí. Naopak divoké houpání ze strany na stranu, točení na houpačce apod. vyvolávají pocity zcela opačné. Každopádně je obliba tohoto druhu pohybu odrazem podvědomých vzpomínek na pobyt v matčině děloze.
Rozhodneme-li se děti potěšit zakoupením zahradní houpačky https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-zavesne-houpacky/, je třeba zvážit, pro jaký dětský věk ji pořizujeme, zda se bude používat v bytě i na zahradě nebo zda kupujeme vyloženě zahradní houpačku.
závěsné dětské houpačky
Pro miminka existují závěsné látkové houpačky ve formě vaku, někdy vybavené matrací, které můžeme používat jak v bytě, tak venku. Podmínkou je dozor a vhodné místo k zavěšení s dostatečnou nosností. Větší děti mají samozřejmě také rády závěsné látkové houpačky, ale mnohem raději houpačku zavěšenou na bytelné kovové či dřevěné kostře k tomu určené, kde se mohou dostatečně rozhoupat, točit atd. Pro malé děti jsou určeny bezpečnější dřevěné či plastové, které tvoří okolo jejich těla jakousi ohrádku, a tak snadno nevypadnou. Pro větší děti je na trhu velké množství různých typů a záleží jen na našem uvážení, který zvolíme. Samozřejmostí je poučení dětí, jak se vyhnout některým rizikovým aktivitám při houpání a podle věku dítěte i dostatečný dohled.
Přikoupíte-li na zahradu ještě domeček, skluzavku či jinou atrakci, děti budou šťastné a se svými kamarády se zabaví na čerstvém vzduchu místo vysedávání u televize.

Podobné příspěvky

Docela obyčejná věc jménem „batoh“

Docela obyčejná věc jménem „batoh“

Geotextilie pod bazén

Geotextilie pod bazén

Prostor pro vaření

Prostor pro vaření

Semínka konopí se dají běžně konzumovat

Semínka konopí se dají běžně konzumovat