Význam zahradní závěsné houpačky pro děti

Proč se děti rády houpou v podstatě na čemkoli? Na toto téma byla napsána spousta článků. Tuto otázku si kladli a stále kladou i vědci a stala se tématem mnohých výzkumných prací.
šťastné dítě v houpačce
Aktivita tohoto typu je pro děti přínosnou z mnoha důvodů. Dítě při ní posiluje různé svalové skupiny a učí se držet rovnováhu. Ač se to nám dospělým nezdá, při houpání jsou aktivovány a rozvíjeny různé části mozku. Zlepšuje se jemná i hrubá motorika a prostorová orientace. Jemné rytmické houpání má uklidňující účinky, které dokážou vést až k usnutí. Naopak divoké houpání ze strany na stranu, točení na houpačce apod. vyvolávají pocity zcela opačné. Každopádně je obliba tohoto druhu pohybu odrazem podvědomých vzpomínek na pobyt v matčině děloze.
Rozhodneme-li se děti potěšit zakoupením zahradní houpačky https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-zavesne-houpacky/, je třeba zvážit, pro jaký dětský věk ji pořizujeme, zda se bude používat v bytě i na zahradě nebo zda kupujeme vyloženě zahradní houpačku.
závěsné dětské houpačky
Pro miminka existují závěsné látkové houpačky ve formě vaku, někdy vybavené matrací, které můžeme používat jak v bytě, tak venku. Podmínkou je dozor a vhodné místo k zavěšení s dostatečnou nosností. Větší děti mají samozřejmě také rády závěsné látkové houpačky, ale mnohem raději houpačku zavěšenou na bytelné kovové či dřevěné kostře k tomu určené, kde se mohou dostatečně rozhoupat, točit atd. Pro malé děti jsou určeny bezpečnější dřevěné či plastové, které tvoří okolo jejich těla jakousi ohrádku, a tak snadno nevypadnou. Pro větší děti je na trhu velké množství různých typů a záleží jen na našem uvážení, který zvolíme. Samozřejmostí je poučení dětí, jak se vyhnout některým rizikovým aktivitám při houpání a podle věku dítěte i dostatečný dohled.
Přikoupíte-li na zahradu ještě domeček, skluzavku či jinou atrakci, děti budou šťastné a se svými kamarády se zabaví na čerstvém vzduchu místo vysedávání u televize.