Žena vydrží víc než člověk

Žena vydrží víc než člověk

Důkazem toho, co všechno žena dokáže vydržet, je i můj uplynulý týden.
Ten začal píchlou pneumatikou cestou do práce. Odpoledne jsem místo na nákup jela do pneuservisu. Kolo opravit nešlo a tak peníze, určené na boty, padly na nákup nové pneumatiky. Co se dá dělat, na dcery boty rezervu mám a ty moje ještě poslouží. Doma byly po víkendu nějaké zbytky, tak nevadilo, že nákup jsem nestihla.
pastelka mezi zuby
 
V práci jsem místo odesílání čtvrtletních výkazů vyřizovala přeplatky a nedoplatky plateb na zdravotní pojištění za dva roky a tvořila opravné přehledy pro příslušné instituce. Jednomu zaměstnanci totiž nepřišlo důležité nahlásit změnu. Nákup jsem opět nestihla. Večeře byla ve stylu: „co dům dal“.
Dcera píše seminární práci a navíc má zkouškové období, aby měla vhodné podmínky na učení, vykouzlila jsem ještě ze zbylých ingrediencí oběd na druhý den. Načež mi ona sdělila, že seminárku poslala a zítra po zkoušce odjede za svým přítelem. Kouzelný oběd jsem dala do mrazáku.  Však on se ještě bude hodit. Mladé dámě jsem nakázala uklidit kuchyň, když jsem vařila zbytečně a šla běhat.
joginka na skále
Čtvrteční ráno bylo ve znamení záchrany našeho kocoura. Omylem jsem jej zavřela v kurníku, takže strávil noc s pěti slepicemi. Přežil a ony také. Po návratu z práce mě v kuchyni čekala katastrofa. Uprostřed místnosti bylo jezero a halda z kamenů a střepů. Na jejím vrcholu želva a nad ní kocour, který jí olizoval krunýř. Zaječela jsem a vykázala tu zlou šelmu ze dveří. Práskla jsem jimi a vypadla klika. Zůstala jsem uvězněná s želvou na suchu a klikou v ruce. Zřejmě pomsta, napadlo mě. Želvu jsem dala do dřezu a uklidila tu spoušť. Kliku namontovala pomocí příborového nože a jela shánět nové akvárium. Ukázalo se, že je to nedostatkové zboží. Zakoupila jsem tedy plastový box. No co, želva v krabici je lepší než ve dřezu.
Večer přišel mail od dcery. Byla to ta seminární práce na téma Labyrint světa a ráj srdce. Byla vážně skvělá. Při čtení kladného hodnocení od profesora o osobním přínosu dcery k tomuto tématu, mi vytryskly slzy dojetí.
Konečně je tu pátek a čtvrtletní výkazy se mi podařilo odeslat včas. Doma jsem zlikvidovala nakupený nepořádek a šla si zaběhat. Zastihl mě déšť. Naštěstí v blízkosti domu mé sestry. Přišel mi otevřít její pubertální syn a sdělil mi, že jsem fakt hustá, když běhám v dešti, ale vypadám jako lama. Sestře oznámil, že chce koupit motorku, nejlépe Hondu. Na její protesty reagoval: "Buď dobrá matko" a odkráčel.  Sestra se na mě obrátila s výrazem štvané laně. Navrhla jsem jí skleničku u mě doma. Sedly jsme si s vínem na terasu a při líčení událostí uplynulého týdne zjistily, že jsme na tom podobně. Naše maminka, když nás tam našla tak zdrchané a mokré odpustila si poznámky o alkoholismu, dala si také skleničku a poskytla nám podporu. Připomněla mi dceřin úspěch se seminárkou a sestře to, jak jí její synové dokážou galantně pomáhat. Vzpomněla jsem si na tu frázi a musela uznat, že je to pravda. Žena vydrží víc než člověk.

Podobné příspěvky

Nadýmání jako příčina stravování

Nadýmání jako příčina stravování

Sojka obecná je malá potvůrka

Sojka obecná je malá potvůrka

Stres si vybírá svoji daň

Stres si vybírá svoji daň

Usnadněte si mnoho starostí

Usnadněte si mnoho starostí