Masáž, jak ji neznáte

Je nutné si uvědomit, že ani ta nejodbornější masáž nezpůsobí dokonalý relax, pokud se neuvolníte a nezapomenete alespoň po dobu masáže na starosti všedních dní.
špinavá chodidla
Masáž chodidel:
Masáž chodidel můžete udělat sami sobě. Nejprve nohy vykoupejte, aby se osvěžily, a pak je do sucha utřete. Do dlaně si nalejte asi 5 ml oleje, promněte ruce a pak vezměte do rukou jedno chodidlo. Jednu ruku dejte pod chodidlo nohy a druhou nahoru. Začněte roztírat olej pohyby oběma rukama nahoru k patě a dolů k palci. Vmasírujte olej dobře do chodidla opakováním těchto pokynů. Každý prst masírujte zvlášť od špičky směrem dolů. Postupujte od palce k malíčku.
Opakujte postup i s druhou nohou. Pak uchopte špičky obou nohou od prstů a palce volně položte na paty. Klouzejte palci podél paty k prstům a opalujte několikrát za pohybu od stran chodidel ke středu. Všechny pohyby na nohou by měly být prováděny pevně. Příliš lehké pohyby budou pouze lechtat. Poté masírujte přední stranu každé nohy směrem vzhůru. Veďte jednu ruku za druhou. Pevně vzhůru a lehce dolů. Proveďte kruhové pohyby prsty kolem kotníků a kolen.,
vonný olej
Nezapomeňte:
Důležitým pomocníkem pro zahnání chmurči nastartování nové a lepší chvíle je spánek. Dodá vám nové síly a svěžest do namáhavého dne či vypjatého okamžiku. Po masáži si (nejen) nohy zabalte do tepla a jděte spát. Bylinkové polštářky levandulové, borovicové, tymiánové vám k tomu pomohou.
I vůně dokáže zahnat stres.Éterické oleje, například růžový nebo meduňkový, působí prostřednictvím čichu na nervový systém v mozku, a tak uklidňují.
odpočinek na louce
Osvěžte si místnost.
Oleje mají aktivní antiseptické, antibakteriální, a dokonce antivirové vlastnosti. Nakapejte pár kapek do teplé vody, kterou dáte topení nebo nad vodu dejte lampu. Teplo bude uvolňovat výpary.
Vytvořte si doma intimní prostředí.Teplo, přítmí, klid.
Poslouchejte hudbu, zlepší vám to náladu, dokáže uklidnit i dodat chuť do života.