CzechUs

CzechUs

Agentura CzechUs je skupina mladých lidí, kteří se snaží plnit sny českých studentů, kteří jsou čerstvě po maturitě a rozhodli se pro zahraniční studium. Jak je kontaktovat a platí se za jejich služby?
studenti o přestávce
Česká republika disponuje širokou škálou agentur, které se zabývají touto problematikou. Mezi ně patří i společnost Unilink. Dnes se však budeme věnovat CzechUs. Jejím zakladatelem je Lukáš Kerhart. Rodák z Havířova, který sám vystudoval kanadskou univerzitu a rozhodl se, že by chtěl v tomto ohledu rozšířit obzory i ostatním studentům. Jelikož vyrůstal v době, kdy se o zahraničním studiu moc nemluvilo, bylo mu velice líto, že čeští studenti, ač mají tu možnost, do zahraničí nejdou. Jeho společnost nabízí rychlou komunikaci mezi zahraničními univerzitami, pomoc s vyplňováním přihlášek, pomoc s vyhledáním toho pravého oboru právě pro Vás, nebo se snaží zajistit Vám v jiné zemi zajistit již předem pracovní pozici.

Kolik mě to bude stát?

Tato agentura pracuje bezplatně. Její příjmy jsou tvořeny především spoluprácemi s univerzitami. Jinak budete muset zaplatit školné, které však splácíte až po ukončení studia (viz odstavec nahoře). Dále je potřeba počítat s výdaji za jídlo a hromadnou dopravu, včetně pojištění.
studentka se slovníkem

Přednášky na školách

Většina středních škol si platí přednášky, kde se o zahraničním studiu mluví více a více. Žáci mají možnost se zeptat i na pracovní podmínky v jiných zemích, nebo na podrobnosti ohledně letních brigád v zahraničí, které mimochodem tyto agentury také zajišťují. Letní brigády jsou současně velkým trendem, jelikož si student velmi osvojí jazykové znalosti a zároveň si vydělá naprosto jiné peníze, než které by si vydělal v Česku. Zároveň agentury apelují na to, že chtějí, aby čeští studenti sice studovali v zahraničí, ale aby se následně vraceli domů a své znalosti předávali, jak se říká ,,doma”.

Podobné příspěvky

Masáž, jak ji neznáte

Masáž, jak ji neznáte

Perfektní rolety

Perfektní rolety

Neštěstí majitelů realit

Neštěstí majitelů realit

Vydejte se na cestu

Vydejte se na cestu