CzechUs

Agentura CzechUs je skupina mladých lidí, kteří se snaží plnit sny českých studentů, kteří jsou čerstvě po maturitě a rozhodli se pro zahraniční studium. Jak je kontaktovat a platí se za jejich služby?
studenti o přestávce
Česká republika disponuje širokou škálou agentur, které se zabývají touto problematikou. Mezi ně patří i společnost Unilink. Dnes se však budeme věnovat CzechUs. Jejím zakladatelem je Lukáš Kerhart. Rodák z Havířova, který sám vystudoval kanadskou univerzitu a rozhodl se, že by chtěl v tomto ohledu rozšířit obzory i ostatním studentům. Jelikož vyrůstal v době, kdy se o zahraničním studiu moc nemluvilo, bylo mu velice líto, že čeští studenti, ač mají tu možnost, do zahraničí nejdou. Jeho společnost nabízí rychlou komunikaci mezi zahraničními univerzitami, pomoc s vyplňováním přihlášek, pomoc s vyhledáním toho pravého oboru právě pro Vás, nebo se snaží zajistit Vám v jiné zemi zajistit již předem pracovní pozici.

Kolik mě to bude stát?

Tato agentura pracuje bezplatně. Její příjmy jsou tvořeny především spoluprácemi s univerzitami. Jinak budete muset zaplatit školné, které však splácíte až po ukončení studia (viz odstavec nahoře). Dále je potřeba počítat s výdaji za jídlo a hromadnou dopravu, včetně pojištění.
studentka se slovníkem

Přednášky na školách

Většina středních škol si platí přednášky, kde se o zahraničním studiu mluví více a více. Žáci mají možnost se zeptat i na pracovní podmínky v jiných zemích, nebo na podrobnosti ohledně letních brigád v zahraničí, které mimochodem tyto agentury také zajišťují. Letní brigády jsou současně velkým trendem, jelikož si student velmi osvojí jazykové znalosti a zároveň si vydělá naprosto jiné peníze, než které by si vydělal v Česku. Zároveň agentury apelují na to, že chtějí, aby čeští studenti sice studovali v zahraničí, ale aby se následně vraceli domů a své znalosti předávali, jak se říká ,,doma”.