Kam za kulturou? Přeci do divadla!

Divadlo má tu neuvěřitelnou moc a magii v tom, že sledování ani sebelepšího filmu v kině či v televizi se nevyrovná živému divadelnímu představení. Každá insenace je v podstatě originálem, a to i v případě, kdy jde o několikátou reprízu. Zkrátka divadlo má ojedinělou atmosféru s nádechem historie.

opona
 
Proč chodit do divadla?
 

  1. Vše je live! Mnohdy jste vtaženy do děje. Veškeré herecké obsazení vidíte na živo neboli v live verzi a tím tak můžete vidět zblízka i své oblíbené herce.

 

  1. Ideální pro nečtenáře, kteří upřednosťnují před knihou divadelní zpracování. A rozhodně je to větší přínos než sledování filmového zpracování.

 

  1. Každá budova divadla dýchá nezaměnitelným prostředím, svou historií a vše náležitě obestřeno duchem tajemna.

 

  1. V divadle můžete potkat své známé, které jste například po delší dobu neměli možnost vidět či naopak navázat nové kontakty. Potenciální je možnost i seznámení.

 divadlo

  1. V rámci divadelní hry jsou vám prostřednictvím menu servírovány veškeré emoce, které zažíváte na živo.

 

  1. Při sledování představení nevnímáte nic než děj hry, je to zároveň únik z reálného světa, zastavení se v čase na zhruba dvě až tři hodiny. Velké díky za to!

 

  1. Vyjma poutavého děje je možno obdivovat jak rekvizity či kostýmy, případně i zaposlouchat se do doprovodného hudebního zpracování.

 

  1. Divadlo má vliv na rozvíjení vaší představivosti.

 
Etiketa aneb jak se obléknout a chovat v divadle

Vytrácí se úcta k divadlu. Dříve návštěva divadla byla považována za velmi slavnostní příležitost a tomu odpovídala i volba oblečení. Dnes, bohužel, čím dál více lidí přichází do divadla v riflích, ve vytahaném svetru či dokonce v roztrhaných teniskách! Divadlo si zaslouží poctu i v rámci nejen adekvátního oblečení, tj. zásadně volíme společenský oděv. Do divadla přicházíme včas! Během představení nevyřizujeme telefonáty, nejíme, nepořizujeme audio ani video záznam. Vhodné je před vstupem do hlediště si zkontrolovat vypnutí mobilního telefonu. Po začátku představení nerušíme okolí mluvením, ani v případě šeptání.