Uzavíratelný sáček si vezměte s sebou na vodu

Také se řadíte mezi vodáky, kteří raději splouvají řeku, než aby sdíleli společně s tisíci dalšími lidmi mořskou pláž, zakopávali tu o ručníky a vystrčené nohy rekreantů a neměli tu špetku soukromí? Pak vězte, že je to jedna z nejkrásnějších forem dovolených, jaké si můžete přát. Krása tu spočívá nejen v okouzlující přírodě kolem vás, ale i ve snadné organizaci volného času. A s tou vám vypomohou i uzavíratelné sáčky.

dívka v kajaku

Sáčky na těstoviny a koření – těstoviny patří mezi vodáky k nejoblíbenějším potravinám, protože si je snadno uvaříte i na přenosném lihovém či plynovém vařiči. Stačí k nim podávat jakékoli konzervované potraviny a máte večeři nachystanou během půl hodiny. Uzavíratelný sáček pojme nejen těstoviny, ale i rýži, brambory, pohanku a mnoho dalších surovin či polotovarů.

vodácké kánoe

Sáčky na drobnosti – vodáci převáží většinu svých věcí v lodních vacích nebo plastových barelech, kde není zrovna místa nazbyt. Musí se tu šetřit s každým krychlovým centimetrem. Uzavíratelné sáčky se zipem jsou pro vodáky naprosto ideální, protože nezaberou žádné místo a jsou navíc průhledné, takže hned vidíte, co je uvnitř, aniž byste museli sáčky popisovat. Do sáčků vměstnáte například hygienické potřeby, kolíčky na prádlo, fotoaparát a mobil, hrací karty, sponky do vlasů, psací potřeby, hračky pro děti atd.

Zašpiněné prádlo – toto je pro vodáky klíčové, protože nemají k dispozici žádný kufr ani regál ve skříni, jako lidé v hotelovém apartmá. Tady se špinavé prádlo ukládá do stejného prostoru, jako prádlo čisté, a tak je více, než důležité oddělit použité ponožky od těch čistých. Kdybyste je vkládali do igelitové tašky, bude se zápach šířit mezi čisté věci, a to byste jistě nechtěli. Sáček uzavřený na zip tomuto jevu zabrání docela elegantně, je na něj spolehnutí v jakémkoli počasí a při jakékoli příležitosti.