Jak zjistím, zda dosáhnu na hypotéku

Na rozdíl od mnoha jiných států, u nás si velmi ceníme vlastního bydlení. Jen málokdo chce bydlet v nájmu, a pokud je k tomu okolnostmi donucen, obvykle to považuje pouze za dočasné řešení, než si bude moci pořídit vlastní dům či byt.

Jistě, není pochyb o tom, že výhody tu jsou – především nemusíme nikomu každý měsíc platit za to, že obýváme jeho nemovitost. Také se nemusíme bát, že nám nebude prodloužena smlouva, nehledě na to, že máme mnohem volnější ruku, co se nejrůznějších úprav týče.

hypoteka3

Bohužel, ceny nemovitostí nejsou nijak nízké, a v současné době stále stoupají. Jen málokdo z mladých lidí si tedy může dovolit si koupit byť i malý byt. Naštěstí to neznamená, že budou muset desítky let šetřit. Mohou si totiž vzít hypotéku, tedy účelovou půjčku, určenou ke koupi konkrétní, předem dané nemovitosti.

Problémem je, že zdaleka ne každá žádost je schválena. I proto lidé přemýšlí, jak předem zjistit, zda dosáhnu na hypotéku Nebankovní hypotéky. Je totiž faktem, že procházet celým náročným procesem podávání žádosti a prověřování, jen abychom byli nakonec odmítnuti, není nic příjemného.

hypoteka4

Řešení zde samozřejmě je, byť ne dokonalé. Nejčastějším problémem bývá výše příjmu, která se společnosti, která hypotéku poskytuje, příliš nízká. Naštěstí ale můžeme zjistit, zda v tomto případě kritéria splňujeme.

Prakticky každá společnost, ať už bankovní či nebankovní, která hypotéky poskytuje, má na svých webových stránkách hypoteční kalkulačku. Tam zadáte potřebné údaje, jako je cena dané nemovitosti, výše částky, kterou byste chtěli měsíčně splácet, váš čistý měsíční příjem a další nezbytné údaje. Následně vám ukáže, zda na tuto hypotéku dosáhnete.

Díky tomu se můžete předem podívat, kde máte šanci, a kde nikoliv, a to bez toho, že byste procházeli celým tím náročným procesem. Jistě, není to stoprocentní metoda, neboť zde hrají roli i faktory, které kalkulačka v úvahu vzít nemůže. Přesto si tak můžete udělat alespoň představu, zda vůbec máte šanci. A to se rozhodně vyplatí.