Stres si vybírá svoji daň


To, že stresové situace způsobují zdravotní problémy, není žádná novinka. Mnoho zdravotních potíží a civilizačních chorob má zkrátka svůj původ v celkové životní nepohodě, přetíženosti, ale na vině mohou být i napjaté vztahy v rodině. Dá se říci, že všechny tyto obtíže mají svůj původ v uspěchaném stylu života, zde totiž nacházejí velmi úrodnou půdu. Je třeba se vždy v takovém shonu na chvíli zastavit a popřemýšlet co děláme špatně nebo celkově se zamyslet proč se určité symptomy projevují. Tělo na ně upozorňuje a je na čase také tak trochu poslouchat. V první řadě je třeba věnovat pozornost našemu mozku.
myšlenky člověka

I mozek potřebuje odpočívat

Není divu, že bychom mu měli dopřát nejen odpočinek, ale také by měl získat od nás nějakou podporu, aby všechen ten nápor dobře zvládal. Vždyť musí fungovat neustále na plné obrátky.

Jak mu tedy pomoci?

· Nepřetěžovat se stresovými situacemi nebo vystavovat se příliš velkému pracovnímu vypětí. http://www.porodnice.cz/poradny/nervove-vypeti

· Mozek mohou zatížit i negativní zprávy o úmrtí, katastrofách, týraných dětech a vůbec o všech souvislostech s týráním lidí a podobně. Černá kronika je plná dramatických scén. Bude lepší mozek jimi moc nepřetěžovat.

· Odpočinout si na procházce, při hudbě nebo jiném klidném rituálu.

· Mozkovou činnost můžeme podpořit i bylinkovými čaji, případně kapslemi , které jsou na základě přírodního výtažku a velmi příznivě ovlivňují nervovou soustavu a podporují mozkovou činnost. Právě Gotu kola je stálicí, která dosahuje naprosto skvělých výsledků bez vedlejších účinků. Navíc ne každému se chce vařit čaj nebo sušit bylinky, je totiž daleko lepší a snadnější polknout kapsle, které již mají v sobě ukrytý tento zdroj síly pro mozek.
pupečník asijský

· Je dobré si stanovit včas priority a podle toho postupovat. To je jediný cíl, který nás může ochránit před pocitem nestíhání a stresujícími situacemi.