Paměť – top tipy jak ji vylepšit a zvýšit koncentraci

Paměť – top tipy jak ji vylepšit a zvýšit koncentraci

·         Vybavte si prostředí, ve kterém jste se učili
Pokud se marně pokoušíte zapamatovat si vtip, vybavte si, za jakých okolností jste ho slyšeli a pokud je například spojený s určitou vůní, situací, náladou, lidmi apod., je vyhráno. Pokud studujete, vzpomeňte si na okolnosti, za kterých jste si nejvíce opakovali učivo.
promítací učebna
·         Sevřete pěst
Výzkumy ukázaly, že svírání pěstí (pravá pěst) aktivizuje mozek a pomáhá tak vybavování si nákupních seznamů nebo zapamatování si telefonních čísel. Pokud si chcete informaci vybavit později, měli byste svírat levou pěst, tím aktivizujete místa v mozku odpovědná za vybavení si informace.
·         Učte se před spaním
Jednoduchá rada, protože před spaním neposkytujete mozku tolik nových podnětů a je lepší šance pro dobré uchování nových informací. Tato metoda bývá oblíbená u studentů, kteří pak vtipkují, že spí se skripty pod hlavou.
·         Obrázky roztomilých mláďátek
Tento tip zní velmi neuvěřitelně, ale výzkumy v Japonsku dokázaly, že sledování koťátek nebo jiných roztomilých zvířecích mláďat, zvyšují výkon paměti až o 44%. To určitě není zanedbatelné číslo a proto vzhůru na roztomilé fotky.
·         Cvičte
Je celkem známo, že aerobní cvičení napomáhá duševnímu výkonu. Cvičení povzbuzuje růst nových mozkových buněk v hipokampu – části, která je důležitá pro paměť a učení. Po cvičení se také zlepšuje nálada, což má na učení pozitivní vliv.
·         Nepijte alkohol, nekuřte a už vůbec ne marihuanu
Alkohol vám může pomoci usnout, ale narušuje fáze spánku (konkrétně REM fázi hlubokého spánku) a tím nepomáhá koncentraci a paměti. Mladí uživatelé konopí riskují permanentní poškození inteligence, koncentrace a paměti.
pozice jógy
·         Řekněte to nahlas
V okamžiku, kdy zapojíme více smyslů, je větší naděje, že si více zapamatujeme. Tato metoda patří mezi ty nejjednodušší a známe ji už od dětství. Pokud si řeknete nahlas, kam dáváte klíče od auta, s největší pravděpodobností to nezapomenete.

Podobné příspěvky

Masáž, jak ji neznáte

Masáž, jak ji neznáte

Perfektní rolety

Perfektní rolety

Neštěstí majitelů realit

Neštěstí majitelů realit

Vydejte se na cestu

Vydejte se na cestu