Neymar na odchodu

Neymar se nepřipojil k PSG na začátku přípravy. Klub to uvedl na svých oficiálních stránkách s tím, že Brazilce čeká trest. Sportovní ředitel PSG Leonardo dokonce veřejně prohlásil, že Neymar je na prodej a klub jen čeká na dobrou nabídku. Potom dodal, že v kontaktu s Barcelonou francouzský mistr byl, ale že ze strany Katalánců nepřišla žádná seriózní nabídka. 
kopačka a míč
Otázkou tak zůstává, kam reálně může odejít a za kolik? Neymar je stále nejdražším hráčem všech dob, když předloni přestoupil za 222 milionů eur. Od té doby však se však nějak extra fotbalově neposunul, byl často zraněný, náladový a měl několik kázeňských přestupků. Je tedy možné, aby PSG dostalo zpět svou investici?
Vzhledem k problémům v poslední sezoně o tom velice silně pochybuji. Stále samozřejmě patří k nejlepším hráčům světa, jeho statistiky v PSG jsou impozantní (58 zápasů, 51 gólů, 29 asistencí) a i pro sponzory je to jedno z nejzajímavějších jmen ve světě sportu. Ale je náladový, ne zrovna dobrý v kolektivu, když se mu nechce hrát, tak nehraje a je v posledních letech hodně náchylný ke zraněním.
míč na fotbal
Myslet si, že by byl k mání za méně než třeba 120 milionů je asi hodně naivní, přesto si troufám tvrdit, že dvousetmilionovou hranici tentokrát jeho případný přestup atakovat nebude. Můžeme, ale v jistotě říct, že tenhle přestup bude platit mezi nejdražší přestupy naší historie. Zároveň bude patřit i mezi nejlépe placené sportovce. Kde si myslíte, že bude pokračovat kariéra tohoto hvězdného Brazilce? V Paříži si udělal spoustu nepřátel a v Barceloně vlastně taky. V Brazílii už není za boha a je věčně zraněný. Juventus má již Ronalda a Real Madrid má Belgičana Hazarda. Myslíte, že se mu povede změnit myšlení? Kdyby změnil myšlení a stal se opět usměvavým fotbalistou, který z Brazílie se dostal do Barcelony. Pokud se mu v hlavě trošku rozsvítí, může jednou vyhrát i zlatý míč. Statistiky hovoří jasně.