Kryt pružin je důležitý bezpečnostní prvek

Trampolína je výborná pomůcka pro posílení většiny svalových partií a zároveň pro podporu psychiky. Zahání chmury, léčí deprese, poradí si i s problémy se spánkem. O zdravotních přínosech toho již bylo napsáno mnoho, jistě není náhoda, že je doporučují specialisté v oboru ergoterapie. Jsou vhodným nářadím pro každodenní pravidelné cvičení seniorů, pomáhají jim zpomalovat proces stárnutí, chrání klouby, které by trpěly při běhání a podobných sportech. Důležitou součástí výrobku je i bezpečnostní zázemí v podobě ochranných sítí a krytů pružin.

chlapec na trampolíně

Nepodceňujte kryt pružin

Kryt pružin na trampolínu goodjump.cz je důležitou součástí příslušenství, resp. ochranných a bezpečnostních prvků. Skákat na pružné podložce bez ochranného krytu si mohou dovolit pouze profesionálové, kteří mají za sebou stovky hodin tvrdého tréninku, a kteří prezentují své akrobatické umění na veřejnosti. Zvládají perfektně práci s těžištěm těla a dobře odhadují úhel odrazu a dopadu a místo, odkud se vždy znovu odrazí k dalšímu cviku.
To však neplatí pro amatérské a relaxační cvičení. Zvláště dospělí lidé a malé děti, které nemají dostatečný odhad vzdálenosti a nezvládají koordinovat své pohyby, dopadají často na okraj trampolíny přímo do míst, kde jsou rozmístěny nosné pružiny. Pokud by se noha zaklínila mezi ně a uvízla tu, může dojít k vážnému zranění kotníku, holeně a kůstek chodidla. Lékaři se již setkali s mnoha případy otevřených zlomenin, které musely být urgentně napraveny operačním zákrokem.

holčička při výskoku

Jak poznat kvalitní výrobek

Kvalitu výrobku ovlivňuje materiál a jeho technologické řešení. Vhodným provedením je polyvinylchlorid (PVC), většinou modré nebo zelené barvy, a to potažený po celém obvodu rovnoměrně, jak z vrchní, tak i ze spodní strany nářadí. Naopak nevhodný je polyetylen, který nemá dobré mechanické vlastnosti, brzy se rozkládá a nemůže dostatečně udržet pevný prostor při dopadu bosým chodidlem na jeho plochu.