Kouzlo textilií v interiéru

Na trhu jsou nové dekorační textilie, které mají výrazné vzory. S pomocí těchto atraktivních látek můžeme prostor v našem interiéru dokonale pozměnit a dokonce i zrenovovat starý nábytek. Velké vzory na těchto nových textiliích zaujmou, máte-li tedy dost odvahy, můžete zkombinovat i několik látek a vytvořit si tak efektivní panel na stěnu, který bude sešitý z velkých čtverců v různých barvách a dekorech. Z těchto použitých textilií si potom můžete vytvořit i ostatní textilní doplňky v interiéru místnosti.
gauč s polštářky

Oblečená domácnost

Do předsíně, anebo dětského pokoje si vyrobíme veliký textilní panel, který bude vlastně kapsářem. Každý jeho čtverec se tak stane kapsou, do které se dají poschovávat všemožné drobnosti. Panel bude ale zároveň efektní nástěnnou dekorací v interiéru.

Převlečený nábytek

Pokud máme v obývacím pokoji jednobarevnou pohovku, můžeme takovýto barevný textilní panel zavěsit i za ní. Postačí nám k tomu látka s nápadným dekorem, kterou pověsíme na stěnu za pohovkou a stane se tak zajímavým pozadím. Zrovna tak může tato nápadná tkanina tvořit i výplň prosklených dvířek u nábytku. Někdy se totiž mezi sklo a pevnou desku u dvířek některých nábytkových systémů vkládá textil, anebo tapety. Anebo z takovéto látky s výrazným dekorem ušijeme polštáře.
·         Proměnit nábytek pomocí barevných textilů je také možné. Pokud máte pevnou a dostatečně hustou textilii, kvalitní lepidlo, nebo nábytkovou sešívačku, nebude to pro vás žádný problém.
Pro takovouto proměnu je ideální starší nábytek, u kterého tak zakryjeme případná poškození. Potáhnout látkou je možné například:
·         celou skříňku
·         zásuvky
·         boxy do regálů
·         nohy u stolku
·         opěradlo u židle
·         sedák u stoličky
·         obrazové rámečky
fialový gauč

Čalounění

Máte-li starší křeslo, anebo pohovku, můžete je omladit, když očalouníte sedák, opěrák a područky novou látkou. Případně můžete dodat kouzlo své staré posteli, když její strohé rovné čelo obložíte molitanem a potáhnete pestrou látkou.