Outfit ve svatební den

Svatební den je pro každý zamilovaný pár naprosto jedinečným zážitkem a krokem v jejich životě. A jelikož se tento den zpravidla organizuje jen jednou za život (výjimečně vícekrát), budoucí manželé ho chtějí prožít v co největší slávě a tak, aby byl pro ně nezapomenutelným zážitkem!
skákající ženich a nevěsta

Nevěsta v bílém a ženich v smokingu? Minulost!

Typické pro svatbu bylo vidět nevěstu v bílých svatebních šatech a ženicha v úhledném smokingu. Dnes se nevěsty nebrání myšlence vypadat ve svatební den jinak, než bylo zvykem a obléknout si šaty i jiné barvy, než je bílá. Doba je totiž taková, že se neshoduje s tradicí, kterou nevinnost bílých šatů přináší. Šaty s barevným provedením jsou proto pro většinu nevěst nejvyhledávanější volba.
Puntíky, květy, ale i šaty, ve kterých vůbec nevypadají jako nevěsty.Různé střihy a motivy jsou teď naprosto „in“ a na názor lidí se dnes vůbec nehledí.
Ženich se obléká spíš pohodlně než elegantně, a to dokonce i s krátkým střihem kalhot nebo i bez stylu, jakým je kravata. Kšandy, kostkovaná košile a pohodlné kalhoty jsou proto dnes považovány za klasiku, která je s ním spojená ve svatební den.
ženich a nevěsta

Obuv jiných rozměrů

Nevěstinou výsadou nebyli jen šaty, ale i půvabné bílé lodičky. Tento trend lze také pokládat za už okoukaný a nemódní. Dnes si nevěsty obouvají balerínky, barevné lodičky nebo nejlépe tenisky, které jsou sportovní obuví. Takové tenisky jsou právě nejvíce vyhledávanou volbou obuvi, kterou nevěsta před svatbou pořizuje. A jelikož chtějí se svým budoucím manželem ladit, obstarají si boty stejného typu.

Ozdoba ve vlasech

Závoj nevěsty byl pokládaný ještě dlouhou dobu za něco symbolického právě pro svatební den. Měl zakrýt obličej nevěsty před příchodem k oltáři a odevzdáním do rukou jejího budoucího muže.
Co bylo to bylo, teď nevěsty vypadají úplně jinak.Věnec z květin do vlasů nebo jednoduše okouzlující účes, který se nesmí ničím pokazit. Čelenky nebo jednoduchost účesu jsou dnes výsadou, kterou si nevěsty na svatbu přináší. Muži naopak nepohrdnou slušivým kloboučkem, ale i kšiltovkou, která je pro hodně neformální svatbu dnes už typická.
Svatební rituály se změnily a s nimi i představy budoucích manželů o tom, jak taková svatba musí vypadat.Každý chce mít přece svatbu dle jeho představ a obzvláště takovou, aby se cítili nejen pohodově, ale i stylově.