Hon na myši

Ať už bydlíte ve velkém domě se zahradou, moderním bungalovu, nebo ve starém bytovém domě, možná jste měli někdy v minulosti nezvaného hosta. Myš je sice malý, roztomilý hlodavec, ale o jednu misku se s ním chce dělit asi málokdo, minimálně už kvůli nemocem, které mohou myši roznášet.

Zbavit se myší ale nebývá tak jednoduché, protože jsou malé a dostanou se sebemenší skulinkou. Jak na ně?
myš a cesta

Nepusťte je dovnitř

Nenechávejte otevřené dveře na zahradu, utěsněte všechny místa, kterými by se mohl vlezlý hlodavec dostat. Oblíbeny jsou různé mezery pod dveřmi a volná místa okolo potrubí. Pozor dávejte také na materiály, kterými tyto prostory utěsňujete. Oblíbená montážní pěna není pro myši velkou překážkou a snadno se jí prokousá až dovnitř.

Prevence

Víte-li, že se k vám s úderem podzimu může nějaká ta myš nastěhovat, znepříjemněte ji návštěvu u vás, co to půjde. Pořiďte si „plašič“ myší, který dnes pořídíte již za několik stokorun. Můžete si vybrat mezi „plašiči“ do elektriky anebo na baterky. Myši také odpudí některé vůně, doporučuje se například repelent z máty.

Pasti, pastičky

Ano, je to nepříjemné. Naštěstí je dnes na trhu velké množství pastí, které snad zvládnou i slabší povahy. Začneme tou klasickou, dřevěnou. Jako u každé jiné pasti, je zde základem vhodně zvolené místo, musíte tedy vypozorovat, kudy se u vás myš nejčastěji promenáduje a následně tam nastražit past. Jako návnadu použijte kousek sýra, slaniny, ale můžete i čokoládu. Pokud chcete jít s dobou, pořiďte si vylepšenou plastovou, nebo kovovou past. A pokud jste slabší povahy a chcete nechat myšky žít a následně je vypustit někde na pole, můžete si koupit past ve tvaru domečku, kde myši vlezou malým otvorem, ale zpět se už nedostanou. Na trhu se prodávají také různé jedy na myši, ty ale nejsou to pravé ořechové do bytu, jelikož pokud myš uhyne na nějakém ukrytém místě, nepomůže vám asi ani sebelepší osvěžovač vzduchu.
myš a tráva

Odborná pomoc

Pokud nezaberou výše uvedené tipy, vyhledejte odbornou pomoc, začněte třeba tou, která je schopna vám myši z bytu, či domu trvale odstranit. Až pokud nezabere ani ta, můžete vyhledat psychologa, či psychiatra, protože sdílet nedobrovolně byt s hlodavci je jen pro otrlejší.