Chytré řešení do malých bytů

Ne každý máme to štěstí bydlet ve velkém prostorném domě a někteří z nás po tom ani netouží. Pokud se zcela věnujeme práci nebo cestováním a doma trávíme jen minimum času, ani bychom to nevyužili. Stačí nám malý byt nebo garsonka. Pokud jsme dříve žili ve větším bytě, zvyknout si na tak malý prostor není nic jednoduchého. Musíme ve svém bytě využít každý centimetr a často musíme ustoupit ze svých nároků a přizpůsobit se.
muž před troubou
Z výběru zařízení, které jsou dostupné pro malé byty, nám může udělat radost minikuchyně, která nám udělá stejnou službu jako kuchyně velká. Je to vlastně uspořádání třech spotřebičů v jednom malém kuse nábytku.
Příkladem minikuchyně je společenství sporáku, ledničky a kuchyňského dřezu v jednom metrovém kuse. Dalším příkladem je kombinovaný sporák 60 cm široký, který je vybavený kombinací čtyřplotýnkové varné desky, pečící trouby a myčky na nádobí. Oblíbenou variantou je tzv. high-tech kuchyně, která je vybavena mrazničkou, keramickou deskou, mikrovlnkou, digestoří, dřezem, myčkou nádobí a odpadkovým košem. Novinkou je otočná kruhová minikuchyně, která zabere necelé dva metry čtvereční a je vybavena šoupacími dveřmi, které po užití kuchyně zatáhneme a máme uklizeno.
plynový sporák
Tuto minikuchyni můžeme využít také nachatě, chalupě nebo na pracovišti. Výrobci nám nabízejí kancelářské minikuchyňky ve shodném interiéru, jako je nábytek kanceláře, abychom mohli nabídnout pohoštění svým hostům. Z vybavení si můžeme vybrat lednici, dřez a baterii, nebo jejich kombinace. V minikuchyňce je současně prostor na skleničky a hrníčky a zásuvka. Na pracovní desku vejde i kávovar nebo konvice na vodu. Při odchodu jen stáhneme roletu a máme uklizeno.
vařečky v hrnci
Nejednou se setkáváme s minikuchyňkou na dovolené. Majitelé objektů, kteří nabízejí ubytování v soukromí, mají pokoje vybaveny minikuchyňkou. Hostům to většinou na ten týden pobytu stačí, i kdyby si chtěli něco uvařit.