Capoeira

Capoeira se vyvinula v Brazílii, ale přes to své původní kořeny má v Africe. Tehdejší otroci se bránili proti otrokářům a tak vznikla capoeira. Také se lidé, pokud neměli zbraně, bránili právě capoeirou proti různým zlodějům a podobně. Pak se ale capoeira postupem času dostávala do více taneční a zábavnější polohy. Při zápasech se hrálo na berimbaj, což je jednodušší strunný nástroj, bubnovalo se na bubínky a zpívalo se. Počátkem dvacátého století byla capoeira dokonce i zakázaná, ale v sedmdesátých letech opět povolena a stala se druhým nejoblíbenějším sportem v Brazílii, první místo v Brazílii má samozřejmě fotbal. Jenže tehdejší caopeira se postupem času trochu změnila a od sedmdesátých let minulého století, tedy dvacátého století, se rozšířila do celého světa.

Capoeira

Propojuje bojový sport, tanec, akrobacii a nyní je doprovázená hudbou už lidně i z přehrávače. Super je, že můžete začít kdykoli. Nezáleží vůbec na věku, pohlaví, fyzické kondici a ani nemusíte být akrobat či tanečník. Ovšem jsou různé úrovně tohoto sportu/ umění a ti nejlepší se účastní různých soutěží a dokonce i mistroství světa. Capoeira je veselá, zábavná, pestrá, akční. Každý si v ní najde něco a je zároveň taneční. Ginga je pohyb na nohou ze strany na stranu, to má zmást právě útočníka, země se můžete dotýkat pouze hlavou, rukama a nohama. Upřednostňujete různé úskoky před kopy, i když tam kopy jsou.

Capoeira

Dále je třeba kop meia- lua defrente a v překladu to znamená půlměsíc dopředu. Další kop se jmenuje meia-lua de compasso, je to kop z otočky, vlastně se musíte trochu sehnout a dívat se na protivníka. Součástí jsou i třeba hvězdy. Capoeira je bojové umění, capoeira je taneční styl. Díky capoeiře si zlepšíte kondici, fyzickou zdatnost, posílíte tělo, zlepšíte svou rovnováhu, zhubnete, vytvarujete postavu, protáhnete se, pobavíte se a zlepšíte si odolnost vůči stresu a náladu!