Správný směr

Máte doma bazén? Víte, jak o něj správě pečovat? To vše je nutné vědět, tak abyste mohli bazén využívat zcela naplno a bezpečně. Voda v něm bude celé léto a tak je důležité dbát na hygienu a čistotu. V případě zanedbání to může mít neblahý dopad na naše zdraví, a za to to rozhodně nikomu nestojí.
muž s mimčem v bazéně.jpg
Mezi jednu z nejdůležitějších věcí, kterou je dobré mít doma, je tester. Prostřednictvím testeru zjistíte hladinu pH, ale také chlor. Díky tomuto přístroji se obratem dozvíte, zda chlor chybí nebo zda přebývá. Testery vám řeknou všechny aktuální hodnoty, které voda obsahuje a pak by mělo být vaším cílem dosáhnout těch optimálních, relevantních hodnot. Pomocí sypkých přípravků, granulovaných přípravků můžete případné vady okamžitě odstranit nasypáním do vody bazénu.  Jen je nutné dodržovat poměr jednotlivých přípravků. Všechny tyto informace naleznete na příbalovém letáčku, případně vám rádi pomohou odborníci na tuto problematiku. Rozhodně hodnoty vody pravidelně sledujte a určitě je nepodceňujte, může to mít špatný vliv na vaše zdraví, zejména tak na vaší pokožku a kůži. Každý, kdo má bazén, si tak chce užívat volné chvilky, soukromí a relaxu a né pochůzkami po kožních doktorech. Takže opravdu pozor na to! Prevence je v tomto opravdu ten správný směr! Vše kontrolujte v pravidelných intervalech, a né až když se vám nebude něco zdát. Bývá už totiž většinou pozdě.
kluk pod hladinou.jpg
Ačkoliv se jedná o chemii, tak bohužel bez té to nepůjde. Vodu vám také rozhodně zpříjemní tablety do plováků, díky nim se voda udržuje téměř sama. Nemusíte tedy nic dělat, pouze tabletu vložíte do plováku a to již nadále pracuje samo. Určitě nezapomínejte na filtrace, síťky, bazénové vysavače nebo teploměry do vody či plachtu na vodu.
Všechny tyto komponenty můžete nakoupit v jednom obchodě, který se specializuje na prodej a údržbu bazénu. Je možné si také vše objednat z pohodlí domova, kdy nemusíte nikam chodit. Udělejte maximum pro vaši bezpečnost, a užívejte si relaxu naplno a bez starostí.