Semínka konopí se dají běžně konzumovat

Semínka konopí se dají běžně konzumovat

O samotném konopí se vedou neustále diskuze a dělí tak společnost na ty, kteří na něj nedají dopustit, jelikož jim pomáhá v léčbě a druhá skupina se skládá z naprostých odpůrců a vidí v něm drogu, která ničí lidské života. Málokdo ale ví, že do druhé světové války se konopí používalo běžně a to po celém světě. Vyráběly se z něj léky, provazy, mastičky a další produkty. Po válce rozhodla vláda o přítomnosti omamných látek, konkrétně THC a rázem se změnil zákon na jeho používání. A i když někdo na něj zapomněl, mnozí se snažili využít všech dostupných možností a vyšlechtit odrůdy, které budou bez těchto omamných látek.

semínka

To se skutečně povedlo a takováto odrůda je v dnešní době naprosto legální. Semínka konopí se dají běžně konzumovat syrová jako posyp na chleba nebo v jogurtu. Jsou velmi chutná a především obsahují úžasné nutriční hodnoty, které jsou zdraví prospěšné.

Průmyslové nebo léčivé konopí

V podstatě je dobré si udělat jasno mezi pojmy.

konopí

  • Průmyslové: je zbaveno omamných látek a zpracovává se v podstatě celá rostlinka. Nalezneme ho v široké nabídce potravin, doplňků stravy, ale i kosmetiky. Není problém si zakoupit čaje, konopné oleje, semena, proteiny, mouku, masti, gely a další produkty. Jen když vezmeme v úvahu, že konopný protein je tou nejkvalitnější rostlinnou bílkovinou a olej nebo semínka, obsahují omega 3, 6 a 9 nenasycené kyseliny, tak to hovoří za vše. Jedná se o poměrně slušné produkty pro naše zdraví.
  • Léčivé: tady se dostaneme do rozporu se zákony naší země, kde je jeho pěstování zakázané, ačkoliv existují státy, kde je i tato rostlinka naprosto legální. Jedná se o speciální odrůdy, které obsahují látky THC a tudíž musí být pěstování pod kontrolou státu. Pokud lékař schválí léčbu touto rostlinkou, tak si ji lze objednat v lékárně, ale bohužel cenově je to tak moc náročné, že mnoho lidí na takovou částku ani nedosáhne. A prozatím se ani zdravotní pojišťovny nestaví k proplácení kladně, pokud by tak nastalo, pak by se léčivo stalo dostupné pro všechny, kterým by to rozhodně pomohlo.

Podobné příspěvky

Docela obyčejná věc jménem „batoh“

Docela obyčejná věc jménem „batoh“

Geotextilie pod bazén

Geotextilie pod bazén

Prostor pro vaření

Prostor pro vaření

Kočkovitá šelma  – tygr

Kočkovitá šelma – tygr