Semínka konopí se dají běžně konzumovat

O samotném konopí se vedou neustále diskuze a dělí tak společnost na ty, kteří na něj nedají dopustit, jelikož jim pomáhá v léčbě a druhá skupina se skládá z naprostých odpůrců a vidí v něm drogu, která ničí lidské života. Málokdo ale ví, že do druhé světové války se konopí používalo běžně a to po celém světě. Vyráběly se z něj léky, provazy, mastičky a další produkty. Po válce rozhodla vláda o přítomnosti omamných látek, konkrétně THC a rázem se změnil zákon na jeho používání. A i když někdo na něj zapomněl, mnozí se snažili využít všech dostupných možností a vyšlechtit odrůdy, které budou bez těchto omamných látek.

semínka

To se skutečně povedlo a takováto odrůda je v dnešní době naprosto legální. Semínka konopí se dají běžně konzumovat syrová jako posyp na chleba nebo v jogurtu. Jsou velmi chutná a především obsahují úžasné nutriční hodnoty, které jsou zdraví prospěšné.

Průmyslové nebo léčivé konopí

V podstatě je dobré si udělat jasno mezi pojmy.

konopí

  • Průmyslové: je zbaveno omamných látek a zpracovává se v podstatě celá rostlinka. Nalezneme ho v široké nabídce potravin, doplňků stravy, ale i kosmetiky. Není problém si zakoupit čaje, konopné oleje, semena, proteiny, mouku, masti, gely a další produkty. Jen když vezmeme v úvahu, že konopný protein je tou nejkvalitnější rostlinnou bílkovinou a olej nebo semínka, obsahují omega 3, 6 a 9 nenasycené kyseliny, tak to hovoří za vše. Jedná se o poměrně slušné produkty pro naše zdraví.
  • Léčivé: tady se dostaneme do rozporu se zákony naší země, kde je jeho pěstování zakázané, ačkoliv existují státy, kde je i tato rostlinka naprosto legální. Jedná se o speciální odrůdy, které obsahují látky THC a tudíž musí být pěstování pod kontrolou státu. Pokud lékař schválí léčbu touto rostlinkou, tak si ji lze objednat v lékárně, ale bohužel cenově je to tak moc náročné, že mnoho lidí na takovou částku ani nedosáhne. A prozatím se ani zdravotní pojišťovny nestaví k proplácení kladně, pokud by tak nastalo, pak by se léčivo stalo dostupné pro všechny, kterým by to rozhodně pomohlo.