Pomocník v šetření peněz

Využívání solární energie je zcela bezpochyby jedním z nejekologičtějších způsobů, jak získávat elektrickou nebo tepelnou energii, ale lidstvo by mohlo ještě zapracovat nad jiným způsobem než je stavění solárních panelů na rozsáhlých pozemcích, místo toho, aby tam rostlo třeba obilí nebo brambory. Ale toto nechejme vědcům, a doufejme, že třeba v brzké době něco vymyslí. Solární panely má už řada lidí i na střeše a využívají je ke své osobní spotřebě. Mnohým ohřívají sluneční kolektory vodu k běžnému použití v domácnosti nebo k ohřevu vody do bazénu. Co ale můžete udělat, i když elektřině a slunečním panelům vůbec nerozumíte a nechcete do nich ani investovat, je pořídit si na zahradní bazén solární plachtu.

bazén

Solární plachty na bazén, to nejsou plachty, které zabraňují jen spadanému listí, větvičkám či šiškám a podobnému znečištění, i když tomu taky, ale v první řadě slouží k ohřívání vody v bazénu a udržování nastřádaného tepla ve vodě. Solární plachty jsou vyrobené z kvalitních materiálů, které jednak odolají chemickým přípravkům, které přidáváte do bazénu, abyste jste udrželi hygienicky čistou vodu, a za druhé zabraňují ztrátám vody, která se na sluníčku odpařuje, přitom přes fólii se voda rychleji zahřívá a fólie poté zachytává a udržuje vodu příjemně teplou.

bazen

Žijeme v době, kdy enormně narůstají ceny všech energií, vody. Čím dál víc budeme nuceni hledat všemožné způsoby, jak ušetřit nějakou tu korunu, a přitom se budeme snažit o moc nesnížit kvalitu našeho života, našeho bydlení a trávení volného času. Máte-li na zahradě bazén, určitě to nechcete nechat ladem, ale na léto jej budete chtít plně využívat. Solární plachtou můžete ušetřit za vodu, která se pod plachtou nebude tolik vypařovat a zároveň si budete moct užít příjemně teplé vody a nebudete po pěti minutách v bazénu drkotat zuby.