Podnikatelé nežijí v ráji

Pokud se někdo z nás domnívá, že se soukromým podnikatelům žije skvěle, že je jejich život naprosto dokonalý, vychází zřejmě z nějakých mylných představ. Jistě, dokonale si žijí ti z podnikatelů, které vídáme na stránkách tisku, kteří se mediálně angažují a hodně se o nich mluví, jenže ti tvoří pouhý zlomek ze všech soukromníků, kteří u nás stejně jako kdekoliv jinde ve světě působí.

Realita je ale taková, že na každého Trumpa, Kellnera, Babiše a podobného zbohatlíka připadají celé zástupy podnikatelů jiných, kteří na tom rozhodně nejsou ani zdaleka tak dobře. Ba jsou na tom nejednou i vysloveně prachbídně.

sto dolarů

Proč je tomu tak? Je to vlastně prosté. U každého z podnikatelů je důležité, aby se tomuto podařilo dostatečně efektivně prodávat svoje nabídky. Je tedy třeba mít solventní zákazníky, a to v dost hojném počtu, je třeba efektivně pracovat, mít výdaje o dost nižší než příjmy. A vlastně i kus štěstí tu může sehrát svoji roli.

A to není rozhodně vždy a pro každého ze soukromých podnikatelů typické.

stovky dolarů

A když tito mají někdy smůlu? Pak se může stát, že je jediným řešením jejich stávajících problémů třeba i nějaká půjčka. Podnikatelská půjčka, kterou lze využít k tomu, aby se skoncovalo s panujícími těžkostmi, jež by se možná ani jinak, než s pomocí půjčky, nezvládly.

Takovým podnikatelům pak pomáhá velmi často nebankovní hypotéka bez registru. Zatímco jsou totiž jiné půjčky, zejména ty bankovní, provázené nutností kdeco prokázat a splnit, aby se žadatel k penězům pro své podnikání vůbec dostal, u nebankovních hypoték je tomu jinak. Tady uspějí i ti, kdo nejsou dokonalými žadateli, i lidé s nízkými příjmy, záznamy v registrech dlužníků a podobně. A právě díky tomu jsou nebankovní hypotéky dokonalé, když se chce někdo vymanit z třeba i nezvladatelných potíží. Tady se prostě zastaví nemovitost a žadatel má rázem své jisté.