Ostropestřec mariánský: Zázračná bylinka, která vám dá játra zase dohromady

Onemocnění jater je vždy vážné a nemělo by se zanedbávat. Játra poškozují léky, alkohol ale i tučná strava. Bojovat proti nemocem lze i přírodní cestou.

Ostropestřec mariánský: Zázračná bylinka, která vám dá játra zase dohromady

Ostropestřec mariánský připomíná na první pohled obyčejný bodlák, u našich cest jej ale růst určitě neuvidíte. Ostropestřec se poměrně složitě pěstuje, rostlina začne plodit až druhý rok po svém výsevu a tak se mu zřejmě nebude dařit ani u vás na zahrádce. Svou domovinu má ve Středomoří, roste ale i v Asii nebo na Kanárských ostrovech. Naštěstí je u nás ostropestřec velmi snadno k dostání a v posledních letech je stále oblíbenější. Uznávají jej léčitelé ale i odborní lékaři a již naši předkové věděli, jak moc je pro zdravý prospěšný, přezdívali mu dokonce Kristova koruna.

pexels-photo-4552049

Vyléčí játra

Drcený ostropestřec, olej z ostropestřce, kapky, celé plody, čaj nebo tablety – dá se užívat v různých formách, takže si stačí vybrat jen tu, která vám bude skutečně vyhovovat. Pokud trpíte problémy s játry a to jak krátkodobě nebo dlouhodobě, určitě jej vyzkoušejte. Játra plní v našem těle velmi důležitou funkci, musí filtrovat všechny škodliviny, které se v našem těle usadí, ať už jde o alkohol, léky, tučné jídlo nebo konzervanty z potravy – všechny škodlivé zplodiny musí projít přes filtr, který máme v játrech, a proto je tento orgán velmi zatěžován. Mezi nejčastější onemocnění jater patří záněty jater nebo cirhóza, ostropestřec kromě toho pomůže i při vzniku žlučových kamenů.

V případě, že si u lékaře vyslechnete nepříjemnou diagnózu o problémech s játry, určitě začněte ostropestřec ihned užívat. Poslouží jako samostatná léčba, jako doplňující léčba k již užívaným nebo předepsaným lékům a výborný je i jako prevence proti vážnějším onemocněním. Podporuje totiž okamžitou regeneraci jater.

pexels-photo-2377166

Další účinky

Kromě toho, že jde o bylinku, která vám vyléčí játra, je ostropestřec vhodný i na jiné obtíže. S jeho pomocí se dají léčit psychické problémy, deprese a stavy úzkosti, využívá se k regeneraci cév a léčbě křečových žil, pomůže při problémech s dutinou břišní, pomáhá i při žloutence nebo mononukleóze a poradí si i s poruchami krevního oběhu. I pro zdravé lidi má ale své opodstatnění. Využít se totiž dá i při detoxikaci organismu, která se obvykle provádí na jaře nebo na podzim a je výborným preventivním opatřením proti vzniku nemocí. Ostropestřec je zkrátka přírodním lékem, skvělou prevencí i nástrojem pro očistu organismu.

Kromě toho umí zmírňovat příznaky spojené s chemoterapií a užívat se dá i při bolestech hlavy nebo při migréně. Díky svým čistícím schopnostem je skvělý při alergiích a kožních problémech. Je čas jej vyzkoušet.