Ostropestřec mariánský: Zázračná bylinka, která vám dá játra zase dohromady

Ostropestřec mariánský: Zázračná bylinka, která vám dá játra zase dohromady

Onemocnění jater je vždy vážné a nemělo by se zanedbávat. Játra poškozují léky, alkohol ale i tučná strava. Bojovat proti nemocem lze i přírodní cestou.

Ostropestřec mariánský: Zázračná bylinka, která vám dá játra zase dohromady

Ostropestřec mariánský připomíná na první pohled obyčejný bodlák, u našich cest jej ale růst určitě neuvidíte. Ostropestřec se poměrně složitě pěstuje, rostlina začne plodit až druhý rok po svém výsevu a tak se mu zřejmě nebude dařit ani u vás na zahrádce. Svou domovinu má ve Středomoří, roste ale i v Asii nebo na Kanárských ostrovech. Naštěstí je u nás ostropestřec velmi snadno k dostání a v posledních letech je stále oblíbenější. Uznávají jej léčitelé ale i odborní lékaři a již naši předkové věděli, jak moc je pro zdravý prospěšný, přezdívali mu dokonce Kristova koruna.

pexels-photo-4552049

Vyléčí játra

Drcený ostropestřec, olej z ostropestřce, kapky, celé plody, čaj nebo tablety – dá se užívat v různých formách, takže si stačí vybrat jen tu, která vám bude skutečně vyhovovat. Pokud trpíte problémy s játry a to jak krátkodobě nebo dlouhodobě, určitě jej vyzkoušejte. Játra plní v našem těle velmi důležitou funkci, musí filtrovat všechny škodliviny, které se v našem těle usadí, ať už jde o alkohol, léky, tučné jídlo nebo konzervanty z potravy – všechny škodlivé zplodiny musí projít přes filtr, který máme v játrech, a proto je tento orgán velmi zatěžován. Mezi nejčastější onemocnění jater patří záněty jater nebo cirhóza, ostropestřec kromě toho pomůže i při vzniku žlučových kamenů.

V případě, že si u lékaře vyslechnete nepříjemnou diagnózu o problémech s játry, určitě začněte ostropestřec ihned užívat. Poslouží jako samostatná léčba, jako doplňující léčba k již užívaným nebo předepsaným lékům a výborný je i jako prevence proti vážnějším onemocněním. Podporuje totiž okamžitou regeneraci jater.

pexels-photo-2377166

Další účinky

Kromě toho, že jde o bylinku, která vám vyléčí játra, je ostropestřec vhodný i na jiné obtíže. S jeho pomocí se dají léčit psychické problémy, deprese a stavy úzkosti, využívá se k regeneraci cév a léčbě křečových žil, pomůže při problémech s dutinou břišní, pomáhá i při žloutence nebo mononukleóze a poradí si i s poruchami krevního oběhu. I pro zdravé lidi má ale své opodstatnění. Využít se totiž dá i při detoxikaci organismu, která se obvykle provádí na jaře nebo na podzim a je výborným preventivním opatřením proti vzniku nemocí. Ostropestřec je zkrátka přírodním lékem, skvělou prevencí i nástrojem pro očistu organismu.

Kromě toho umí zmírňovat příznaky spojené s chemoterapií a užívat se dá i při bolestech hlavy nebo při migréně. Díky svým čistícím schopnostem je skvělý při alergiích a kožních problémech. Je čas jej vyzkoušet.

Podobné příspěvky

Neštěstí majitelů realit

Neštěstí majitelů realit

Vydejte se na cestu

Vydejte se na cestu

Chytré řešení do malých bytů

Chytré řešení do malých bytů

Kam za kulturou? Přeci do divadla!

Kam za kulturou? Přeci do divadla!