Obdélníkový tvar je pro bazén ideální.

Léto už nám klepe neodbytně na dveře, přicházejí horka, prostě krásné teplé léto. Ale miluje každý tyto vysoké teploty? Většina lidí musí den trávit v práci a pokud nemá pracoviště klimatizované, pracuje celou dobu ve velkém vedru. Poté cesta z práce, pěšky, autem, nebo hromadnou dopravou, zase vedro, cestou ještě nakoupit, nebo vyzdvihnout děti z družiny, nebo jiné nezbytné vyřizování a domů se každý dostane už totálně vyčerpaný. Je chuť si dát studenou sprchu, zmrzlinu z mrazáku a natáhnout se někde ve stínu a relaxovat. Ovšem děti vyžadují něco jiného. Jsou i v horku aktivní a těší se na letní radovánky ve vodě.

bazén

Už si balí své plavky a plavací kruhy a prosí vás, ať rychle vstanete, že chtějí na koupaliště, má tam být Eliška a Pavlína. Vůbec se vám nechce, to je jasné, po celém tom horkém dni, ale co naplat, je třeba tedy sednout do auta a jet na koupaliště, kde jsou děti ve svém živlu. Honí se okolo bazénu, skáčou do vody, divočí a jsou šťastné. Pomyslíte si, že pro vás je to vlastně za trest. Doma jste si chtěli v klidu odpočinout, vychladnout a udělat nějaké potřebné práce ať už v domácnosti, nebo na zahradě, nebo třeba kolem auta a v tom přiběhne vaše Karolínka s tím, že Eliška bude mít na zahradě bazén, že je to skvělé, že tam k ní bude chodit, že ušetříte za vstup na koupaliště a uzemní vás neskromným přáním, že i ona chce bazén, že je to prostě super a musí ho mít

.bazén

Po prvním šoku si uvědomíte, že je fajn, že bude mít bazén Eliška, ale vaše Karolínka tam samozřejmě nebude moct obtěžovat každý den, ale co teda ten nápad s vlastním bazénem? Možná by to vlastně šlo. Holky by se střídaly v návštěvách, navíc by odpadlo otravné dojíždění na placené koupaliště. Vše by prostě bylo doma….hmmm, že by? A proč ne? Úplně ideální bude zapuštěný bazén obdélníkový. Musí se vše naplánovat, promyslet a příští rok vás na tomto koupáku prostě už nikdo neuvidí.