Nová marketingová plocha Facebooku brutálně selhala

Facebook nastartoval novou součást své sociální sítě. Ovšem nepočítal s tím, co všechno se na online bazaru, který Facebook inicioval, už za pár hodin objeví. Facebook se téměř ihned za tento obsah omluvil a slíbil co nejdříve zjednat nápravu celé platformy, ale i facebooku samotného. V relevanci je bezpečí jak lidí na sociální síti, tak i veškerý obsah, který Facebook na své stránce toleruje.

žáby u Facebooku
Marketplace

Tato služba, která je na facebooku novinkou, byla nastartována v polovině října tohoto roku, a to ve čtyřech anglicky mluvících zemích, ve Spojených státech amerických, v Austrálii, na Novém Zélandu, ale také ve Velké Británii. Uživatelé, připojeni z těchto zemí, mohli třeba v bazaru jenom zveřejnit fotografii, napsat k tomu popis ale třeba také cenu nebo podmínky, případě kam jsou předmět ochotni poslat, a kam ho prodat. Sociální síť a značka facebook se mezi platbami a tedy mezi kupujícího a prodejce neměla vůbec míchat, a ve své podstatě jenom nabídla platformu k prodeji, výměně či koupi.

ikona Facebooku
Technické pochybení Facebooku

Avšak stalo se, že v této platformě nastala jakási technická chyba, ale nevylučuje se ani chyba v zabezpečení, nebo v pochybení. Tato technická chyba byla důvodem, proč Facebook nedokázal nabídky ani poptávky jakkoli probírat nebo je filtrovat. Proto se na této internetové stránce jenom několik desítek minut po spuštění objevily nabídky drog, poptávka po nich, ale už do hodiny se zde objevily ohrožené druhy zvířat nebo střelné a výbušné zbraně.

V té chvíli tedy mohli na platformě facebooku Marketplace koupit například:
–          Pistoli za přibližně pět set korun
–          Mládě jaguára asi za šedesát tisíc korun
–          Dítě asi za tři tisíce korun
–          Dvacet gramů heroinu za dva tisíce korun
Ačkoli je možné, že některé tyto položky nebyly myšleny vážně, některé ano. Facebook zareagoval téměř ihned a celou platformu Marketplace zastavil. Facebook oznámil, že momentálně hledá řešení, jak tomuto závadnému obsahu zamezit. Nevhodné příspěvky však do budoucna budou uživatelé nahlašovat sami.