Nadýmání jako příčina stravování

Mít pocit plného břicha, kdy se cítíte nafouklí a je vám těžko, je docela častý problém, který není vůbec příjemný. Nadýmání trápí nejen kojence, které se musí s tímto problémem potýkat s velkými bolestmi a dlouhé měsíce, potrápit vás může i v dospělosti, a to někdy i do velké míry.

zánět slepého střeva

Hlavním důvodem je vaše strava

Výběr potravin, které denně konzumujete a vzájemně jich mezi sebou kombinujete má za následek to, že se ve vašem břiše odehrávají někdy až válečné bitvy. Musíte myslet na to, že pokud si během krátké chvíle dopřejete suroviny, které se navzájem neslučují, budete se muset potýkat s nadýmáním a bolestí břicha možná i celý den.
květ v pupíku

Které potraviny se řadí mezi ty, co nejvíce nadýmají?
Zelenina– čerstvá, ale i mražená, nás přirozeně nafukuje a způsobuje zvětšenou plynatost. Pokud chcete její účinky zmírnit, dopřejte si k ní i něco jako přílohu. Fantastickou kombinací jsou všechny druhy masa.
Čerstvé pečivo– samo o sobě nadýmá ve značném poměru. Pokud ho budete konzumovat ve velkém množství, problémy s plynatostí se vám nevyhnou. Zkuste si pro změnu dát o něco starší variantu, kdy ho necháte uležet do dalšího dne.
Luštěniny– jste milovníci fazolí, čočky nebo hrachu? Možná jich do vašeho jídelníčku zařazujete až příliš často. Jsou sice nesmírně potřebné a zdravé, ale způsobují nepříjemné stavy nafouklého břicha.
Jak zmírnit vaše potíže?
Musíte především podpořit vaše trávení. Pokud nebude váš metabolismus fungovat na dobré úrovni, všechny druhy potravin se vám budou hůře trávit a způsobovat vám bolesti břicha. Jak ho tedy můžete podpořit?
1. Minerály – může se jednat o minerální vody, šumivé tablety nebo i některé druhy potravin, které jsou na nich bohaté a podporují trávení.
2. Léky– v horším případe, budete muset sáhnout po účinných lécích, které jsou určené na váš zdravotní problém. Kromě těch volně prodejných, můžete poprosit o pomoc i vašeho lékaře, který vám nějaké z nich předepíše.
3. Pohyb– nejlepší lék na potíže s nadýmáním. Správný výběr pohybové aktivity, vám nastartuje potřebné trávení a docílí toho, že se všechna vaše strava rozloží ve vašem těle rovnoměrně a nebude vás tížit ve vašem žaludku a střevech.