Jak nejlépe na klíčení semínek? Jak jinak, než s praktickou biomiskou!

Když se pustíte do klíčení semínek, tak se vám rozhodně vyplatí, mít po ruce praktickou nádobu, se kterou vám všechno půjde raz dva. Bylo by nesmyslné tvrdit, že je pěstování mladých výhonků rostlin složité a náročné, tak to samozřejmě není. Ale i přesto, že se jedná o poměrně snadný a rychlý proces, tak si ho můžete ještě více usnadnit tím, že se vybavíte chytře navrženými pomůckami, jako jsou speciální sklenice anebo biomiska na klíčení.
Když semínka vložíte nikoli do obyčejné nádoby, ale do té speciální, tak to bude mít několik praktických výhod:
zelené mungo fazolky
Patří k nim třeba ta, že manipulace se semínky bude snadná a příjemná, protože nádoba je navržena tak, aby se s ní dobře klíčilo. Například při prolévání vodou vám nehrozí, že svou úrodu při nedostatku pozornosti spláchnete do výlevky. A díky tomu, že speciální misky je možné stohovat, můžete najednou nejen pěstovat hned několik různých druhů výhonků – semen anebo výhonky různého stáří, ale můžete je najednou společně také prolévat vodou.
Jestliže se klíčení semínek již nějakou dobu věnujete, tak jistě moc dobře víte, že semena nesmí během klíčení oschnout. Proto je nezbytné je několikrát denně – tak dvakrát nebo třikrát – prolévat čerstvou vodou. Chytře navržená biomiska vám to usnadní, a ještě navíc zajistí, že nebudete potřebovat zbytečně moc vody a ušetříte na stočném.
zeleninový salát s klíčky
Je vyrobena z kvalitního, zdravotně nezávadného materiálu, je průhledná, takže k semínkům bude proudit dostatek světla, a vy na ně dobře uvidíte.
A kde si ji můžete zakoupit? Pořídit si ji můžete ve speciálním elektronickém obchodě na internetu. A když už tam budete, tak se podívejte také na nabídku semen ke klíčení – najdete jich tam několik desítek druhů, a to v té nejvyšší kvalitě, často s bio certifikací. Jistě si mezi nimi dobře vyberete, ať už budete hledat podle libovolných atributů.