Investování

Státní důchod je dost nejistá věc. Pravidla pro odchod do penze se neustále mění a předělávají. Situace je každý rok horší a horší a věk, ve kterém lidé odchází z práce narůstá. Dříve lidé mohli chodit do důchodu mnohem dříve. Navíc ani částky, které v důchodu od státu dostáváte, nejsou nijak vysoké. Oproti svému platu si dost pohoršíte…

Spoléhat se na to, že se o vás stát nějak postará a ve stáří zaplatí vaše výdaje není moc dobrá strategie. Politici vám toho sice spoustu naslibují, ale je jasné, že peněz na důchody moc není. Proto je mnohem bezpečnější si připravit alespoň nějaké peníze, ze kterých budete moct ve stáří žít.

bankovky

Nikdo z nás neví, jak dlouho bude schopný pracovat a kdy už mu to tělo prostě nedovolí. Je lepší myslet dopředu a zajistit se do budoucna. Obecně se doporučuje investovat peníze po malých částkách každý měsíc, nebo jak často je to pro vás možné. Pár stovek každý měsíc dokáže ušetřit skoro každý, a když je investujete chytře, za pár desítek let vás to může v klidu uživit.

Navíc, pokud investujete dlouhodobě, tak pro vás bude pracovat složené úročení. To znamená, že peníze, které investujete vydělají peníze a ty nově vydělané peníze vydělají další peníze. Složené úročení je velmi účinný nástroj, který ale funguje jen z dlouhodobého hlediska. V krátkodobém horizontu žádný velký rozdíl bohužel neudělá.

obchodování na burze

Pokud o investování zatím moc nevíte, určitě se podívejte na stránky: Tradecz price action a zjistěte více například o price action strategii. Dozvíte se ale i další důležité informace a rady o investování. Nikdy není pozdě se začít vzdělávat a investování vám může skutečně změnit život k lepšímu. Mít jistotu, že ve stáří se nebudete muset na nikoho spoléhat a budete moci v klidu odejít do důchodu, to je zkrátka k nezaplacení. Doufáme, že se vám bude dařit a dosáhnete svých finančních cílů.