Geotextilie pod bazén

Když se řekne geotextilie. Co vás jako první napadne? Bude to podložka pod bazén? Pak je to správně. Jedná se o jakousi tkanou látku, která vytváří dokonalou vrstvu a chrání dno bazénu před poškozením a před nežádoucími projevy půdy jako je prorůstání travin nebo protržení plachty vlivem ostrých předmětů.
Tento typ produktu se týká nadzemních domácích zahradních typů. Jestliže se chystáte pořídit si domácí zahradní typ, pak je ideální popřemýšlet i nad touto variantou a pod dno nainstalovat podložku.

kýblík

Instalace podložky

Před instalací je nejprve zapotřebí vykopat patřičnou zeminu. Jakmile zvolíte místo na bazén, uděláte si kruh či ovál a část zeminy se dává pryč, podle toho, jak jej chcete mít hluboko. Posléze se vyberou všechny ostré předměty z půdy, jako jsou drny, ale také se zde mohou nacházet kameny, sklo, tašky, cihly a spousta dalších doplňkových ostrých předmětů. Na tento prostor se nasype jemně prosetý písek. Na ten už se položí právě podložka. Ta bude vytvářet příjemnou spodní část, když budete šlapat po dně a navíc bude chránit plachtu před protržením.

opalování

  1. Aby bylo dno chráněné před protržením, poničením nebo prorůstáním trávy, instaluje se mezi dno a na povrch zeminy plachta pod bazén. Slouží právě k těmto účelům, proti protržení, chrání dno před nežádoucími projevy půdy.
  2. Má také vynikající technické parametry a vlastnosti. Tato ochranná bariéra, která vytváří dokonalé prostředí mezi dnem a půdou, je typickým záchranným prvkem. Navíc ji můžete použít hned několik sezón po sobě. Vydrží dlouhou dobu stále jako nová, má vynikající vlastnosti a dlouhou životnost, nenasákne vlhkost, je odolná proti škůdcům a mikrobům.
  3. Skvěle odolává působení plísní a bakterií. V přírodním podkladu se nachází spousta takovýchto škodlivin, avšak geotextilie jim výtečně odolává. Díky tomu si nemusíte dělat starosti s tím, že by vám tam například zplesnivěla, což se nemůže stát. Je speciálně navržená tak, aby odolala všem takovýmto nežádoucím jevům.