Docela obyčejná věc jménem „batoh“

S batohem na zádech dnes potkáte ve městě poměrně běžně jak mladíky, kteří se vrací ze školy, tak i na první pohled této generaci věkově vzdálenou babičku s kšiltovkou. Proč? Odpovědi hledejme především v praktičnosti a eleganci zároveň.
muž s batohem na zádech.jpg

Nesporné výhody batohů shrnuté do několika bodů

Statistika je poměrně nuda, jistě vás napadne, k čemu vlastně takové údaje slouží. Je to poměrně efektivní průzkum veřejného mínění, jehož výsledků využíváme vlastně všichni. Výrobci veškerého zboží mu podřizují svůj marketing a zákazníci pak spokojeně nakupují. A co mají se statistikou společného právě batohy? Jsou totiž po celoročně nošených druzích oděvů (spodním prádle a ponožek) nejvyužívanějším předmětem v současné západní civilizaci.
dívka s batohem.jpg
Tašky, kabelky a batohy používá kromě batolat, kojenců a lidí upoutaných na lůžko každý, a to doslova denně.
Batohy lze zařadit do souhrnného termínu „zavazadla“, přičemž právě tento vak se dvěma popruhy získává stále více na oblibě. Je každodenním souputníkem dětí školou povinných, studentů, střední generace, seniorů, provází nás na cestách po nákupech, na procházce městem, v přírodě, na kole a in-line bruslích, při pěší turistice v horách, v zimě na sjezdovce nebo na běžkách.
důchodci s batohy.jpg
Mohou být velikostí mikro pouze na doklady a telefon, malé jako zavazadlo na kolo, střední pro nakupování ve městě, či větší pro outdoorové aktivity. Z materiálů jde nejčastěji o kůži a plast – polypropylen, polyester, nylon.
Praktičnost a elegance v jednom jsou tím nejpodstatnějším důvodem, proč jej máme na zádech či na rameni takřka denně. Volné ruce – to je první zásadní plus. Taška přes rameno nám z něj ustavičně padá a sjíždí, zatímco o batůžku ani nevíme. Bezpečně pojme i objemnější a těžší předměty, které bychom jen stěží vláčeli v ruce napříč městem. Sáhnout tedy po batohu a vyrazit do ulic, to je skutečně sázka na jistotu.