Brýle pro děti

Především pohodlné
Je důležité, aby brýle dítěte dobře seděly. Tím se rozumí, aby jej netlačily za ušima, nemělo po nich otlaky na nose, neposunovaly se mu dolů.
Nechte dítě, ať si samo vybere barvu obroučků, ty ostatní důležité detaily vyberte vy.
holčička s brýlemi
Ať jim nepadají
Důležité je také zajistit, aby brýle při všech aktivitách, které přes den zvládne, mu brýle nespadly a vy jste tak neměli další náklady s nákupem nových brýlí, což nejsou zanedbatelné částky.
Brýle dítěti můžete na konci straniček za ušima upevnit silikonovými zarážkami (takzvané brzdičky), které udrží brýle na svém místě. Nebo použít silikonový pásek (který mimochodem používají i dospělí, kteří sportují), který se na brýle zezadu upevní pomocí úchytů.
Obroučky brýlí volte plastové nebo silikonové. Jsou lehké, a navíc silikon je hypoalergenní, tudíž nepodráždí citlivou dětskou pokožku na obličeji. Je to důležité zvlášť v létě, kdy se více potíme.
Někteří výrobci mysleli především na pohodlí dětí a nabízejí nám straničky, které lze za ušima ohnout, uvnitř silikonového potahu jsou ohebné drátky, které si přizpůsobíte tak, jak je potřeba. Odpadá tak nošení zarážek.   
Rovněž skla musíte u dětí zvolit plastové, aby vydržely různé akční dobrodružné hry, které děti lákají. U skel ještě můžete zvolit antireflexní vrstvu, aby se zabránilo vzniku rušivých odlesků, které mohou být nepříjemné při ostrém vidění.
chlapec s modrými brýlemi
S dětskými motivy – obrázky zabaví všechny caparty
Dětem, které začínají nosit brýle, může pomoci vybrat brýle, které mají na straničkách mini obrázek jejich oblíbeného televizního hrdiny. Na to mysleli výrobci brýlí a nabízejí nám široký výběr krásných motivů, které vaše děti jistě zaujmou svým veselým provedením.
Také výběr pouzdra na brýle je pro děti důležitý. I tam nechte děti, aby si vybraly samy, jaké se jim líbí. Budou se při tom cítit důležitě a budou si pak rády brýle při svém odpočinku ukládat na místo, kde brýle budou v bezpečí.