Bazénový vysavač – šetří váš čas i peníze

Bazénový vysavačje vhodným pomocníkem pro čištění nadzemních i zapuštěných bazénů s plochým dnem. Existuje jich již celá řada a tak záleží jen na vás a vašich preferencích.
 
Ruční– koncovku připojíte k filtraci a během jejího zapnutí se s vysavačem posouváte a vysáváte nečistoty umístěné na dně. Tento typ je sice účinný, ale nepraktický, protože tak či tak s ním musíte manipulovat vy sami.
 červené plavky a klobouk.jpg
Poloautomatický– pracuje již bez vaší pomoci. Malou nevýhodou je pouze fakt, že tento přístroj pracuje neřízeně, tudíž může některá místa vynechat nebo nevyčistit pořádně.
 
Automatický– pracuje také bez vaší přítomnosti. Navíc je vybaven vlastním čerpadlem, takže nepotřebuje bazénovou filtraci, jako oba vysavače předešlé. Velkou výhodou je, že nečistí pouze dno, ale také stěny a zbavuje tedy celý prostor nejen usedlých nečistot, ale i mastnoty.
Některé automaty můžete ovládat za pomoci dálkového ovládání, takže si můžete ohlídat čistotu a případně ho nechat plochu přečistit. Tyto vysavače se pohybují v rozmezí 20 až 80 000 korun.
 
 

Co zvážit před koupí?

 
Důležité je si uvědomit, že pokud vlastníte malý bazén, není třeba investovat do velkého vysavače. V tomto případě vám postačí síťka na vybírání nečistot z hladiny, plachta na přikrytí bazénu v době, kdy ho nepoužíváte, dobrý filtr a malý vysavač na odstranění podvodních nečistot.
 
Poté zvažte, z jakého materiálu máte bazén postavený. Většina přístrojů je uzpůsobena k úklidu povrchu jako PVC, betonu nebo fólie, ale ne všechny si poradí například s keramikou či nerezem.
 
Pokud si nevíte rady, můžete do většiny prodejen zaslat fotografie vašeho bazénu a firmy vám již poradí, který typ zvolit. Nebo si můžete sjednat schůzku a prodejci přijdou vyzkoušet některé typy přímo k vám domů.
 listy u bazénu.jpg
Jak jste se nakonec rozhodli? Budete si nechávat sloužit a investujete tedy do bazénového vysavače, který ušetří čas, nervy i peníze bez zbytečných chemikálií nebo raději budete vašemu soukromému koupališti i nadále sloužit vy?